Ako je to so štvrtým mobilným operátorom?

Autor: Zuzana Aštaryová | 17.11.2011 o 10:51 | (upravené 17.11.2011 o 11:00) Karma článku: 19,04 | Prečítané:  4163x

Do politiky som vstupovala s tým, že chcem veci meniť k lepšiemu, nie tak ako to robila väčšina doterajších politikov, tzv. starých harcovníkov. Rada by som preto opísala moje pocity z utorkovej (15. 11. 2011) schôdze parlamentného Výboru pre financie a rozpočet, keď sme schvaľovali novelu Zákona o účtovníctve.

Ako členka výboru a zároveň spravodajkyňa Zákona o účtovníctve som až na výbore zistila, že sa pán poslanec Marcinčin (KDH) chystá podať trojstranový pozmeňujúci návrh, ktorý bol vypracovaný v spolupráci s Telekomunikačným úradom a ministerstvom dopravy (KDH). Návrh bol taký "tajný", že nám ho rozdali len chvíľočku predtým, ako sme mali začať rokovať o tomto bode a následne o ňom mali hlasovať. Možno to bolo zámerne, lebo si mysleli, že pozmeňujúci návrh, ktorý predloží bývalý koaličný partner, podporíme a určite dúfali, že si nestihneme naštudovať jeho obsah.

Keď som si ho začala prezerať, tak som sa dočítala, že chcú do zákona o elektronických komunikáciách, ktorý upravuje aj proces výberového konania na prideľovanie frekvencií, doplniť formu elektronickej aukcie, ktorá by mala, citujem „zabezpečiť transparentnejší výber poskytovateľa služieb elektronických komunikácií". Toto odôvodnenie znie celkom fajn, ale postupne mi začali napadať ďalšie a ďalšie otázky. Prečo pán minister dopravy začal riešiť aukcie teraz tesne pred voľbami, keď má vláda za úlohu len priviesť krajinu k predčasným voľbám? Prečo tak neurobil za celú dobu svojho pôsobenia a prečo to chcel urobiť takýmto zvláštnym postupom ako je nepriama novela Zákona o elektronických komunikáciách cez Zákon o účtovníctve? Žeby sa pán minister obával toho, že občania Slovenska sa nevedia dočkať príchodu štvrtého operátora, a preto tento príchod potrebuje zrealizovať čo najrýchlejšie? Alebo by ublížil sebe samému, resp. svojej materskej strane? Aký bol teda skutočný zámer pozmeňujúceho návrhu pána poslanca Marcinčina? Ja osobne v tomto prípade úprimný úmysel zo strany KDH nevidím.

Štvrtý mobilný operátor

A ešte jedna podstatná vec mi udrela do očí a to :,,Úrad môže poveriť vykonaním aukcie aj tretiu osobu". Prečo by mala aukciu vykonávať tretia osoba? Ministerstvo nemá na to kapacity, alebo už má vopred určenú vhodnú tretiu osobu?

Aj pre tieto nezodpovedané otázky som sa hlasovania zdržala. Súhlasím s tým, aby sme podporovali konkurenciu na trhu, pretože vedie k zlepšeniu podmienok pre zákazníkov, ale zároveň chcem aby sa takéto vážne rozhodnutia nerobili tesne pred voľbami ako to býva na Slovensku zlým zvykom.

Zdá sa, že aj mojim zdržaním sa pri hlasovaní, som prekazila starým politikom predvolebný kšeft. Myslím si, že Slovensko potrebuje v politike nové tváre a nie presluhujúcich, "skúsených" politikov, lebo práve tieto "skúsenosti" ich nepredurčujú na vykonávanie správnych rozhodnutí v prospech Slovenska.

Zuzana Aštaryová, poslankyňa NR SR a členka Výboru pre financie a rozpočet NR SR.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súdy v Trenčíne odmietajú riešiť Galkovu kauzu odpočúvania

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.

AUTO

Anketa o Svetové auto roka 2018 sa ponesie v znamení SUV

Posledný ročník vyhral Jaguar F-Pace.


Už ste čítali?